Na jakie najwyższe dopłaty do odszkodowań możemy liczyć?

Dopłaty do odszkodowań z tytułu odpowiedzialności cywilnej to szeroki temat i bardzo powszechny, biorąc pod uwagę częstotliwość wypadków drogowych. Przede wszystkim, zanim zastanowisz się, jak ubiegać się o większe odszkodowanie, odpowiedz sobie na pytanie, czy należysz do grona osób, które może się ubiegać się o takie odszkodowanie. Kto zatem jest uprawniony, aby starać się o dopłatę do odszkodowania? Każda osoba poszkodowana, która otrzymała zaniżoną wysokość odszkodowania od ubezpieczyciela sprawcy.

Na jaką wysokość dopłaty można liczyć?

Przede wszystkim wysokość dopłaty, której można się spodziewać, będzie różna w zależności od tego, czy nie ma błędów w szacunkowej wysokości ubezpieczenia sprawcy. Należy pamiętać, że wycena jest dokumentem zarówno podstawowym, jak i niezbędnym. Na tej podstawie może być zaproponowana jak najwyższa kwota dopłaty. W wielu przypadkach może być ona wielokrotnie wyższa niż sugeruje towarzystwo ubezpieczeniowe sprawcy. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że każdy wypadek samochodowy i każdą sprawę należy rozpatrywać indywidualnie i nie ma jednego, złotego środka na rozstrzyganie tego typu sporów. Dokładna analiza oceny uszkodzeń jest można w sytuacji, gdy jest wykonywana przez profesjonalistę z branży motoryzacyjnej z wieloletnim doświadczeniem.

Co zrobić, aby dopłata do odszkodowania była jak najwyższa?

Uzyskanie najlepszego możliwego ubezpieczenia OC jest znacznie łatwiejsze niż myśli większość kierowców, którzy często rezygnują z ubiegania się o większą dopłatę. Wystarczy wypełnić prosty formularz kontaktowy na stronie internetowej specjalisty zajmującego się odszkodowaniami i poczekać, aż sam się z nami skontaktuje lub samemu skontaktować się z nim. Kosztorys powinien zostać w pełni zweryfikowany, najlepiej przez profesjonalnego i doświadczonego rzeczoznawcę samochodowego. Zwykle nie ma żadnych zobowiązań, często zupełnie bezpłatnie, a na podstawie dokładnej analizy dokumentów, czyli wyceny, w ciągu kilku dni od jej utworzenia zostanie wysłana oferta wycena i to właśnie wówczas można podjąć decyzję czy wszystkie straty spowodowane wydarzeniem zostaną ostatecznie pokryte i czy godzimy się na taką dopłatę do odszkodowania.

Jakie dokumenty są niezbędne?

Ubieganie się o dopłatę do odszkodowania wydaje się długim i skomplikowanym procesem. Tymczasem ilość wymaganych dokumentów jest niewielka. Poszkodowane osoby dostarczyć wyłącznie kosztorys oraz decyzję ubezpieczyciela. Można również dostarczyć dokumentację związaną z wypadkiem. Mowa tutaj o oświadczeniach sprawców, zeznaniach świadków itp. Nie jest to jednak wymagane. Jeśli ubiegasz się o odszkodowanie na własną rękę, lista dokumentów będzie nieco dłuższa. Dzieje się tak dlatego, że to poszkodowany musi udowodnić swoje roszczenia. Oznacza to, że kierowca musi również dostarczyć: opinię niezależnego rzeczoznawcy, rachunki potwierdzające wydatki oraz wycenę z warsztatu. Są to dodatkowe dokumenty, o których zdobycie musi postarać się osoba poszkodowana. Prowadzi to do dłuższego oczekiwania na pieniądze, komplikując tym samym całą procedurę. Takie rozwiązanie wiąże się również z wyższymi kosztami.

 

Total
0
Shares
Prev
Łazienka w stylu glamour – jak ją zaaranżować?

Łazienka w stylu glamour – jak ją zaaranżować?

Łazienka to ważne pomieszczenie w każdym domu czy mieszkaniu, dlatego jej

Next
Damskie luźne narzutki

Damskie luźne narzutki

W okresie letnim, kiedy temperatury rosną, a słońce praży coraz mocniej, nie ma