Kartonowy regał magazynowy – czy warto?

Odpowiedź na pytanie, czy warto skorzystać z kartonowych regałów magazynów, jest nieco bardziej złożona. Do niektórych rodzajów działalności takie rozwiązanie sprawdzi się znakomicie, jednak nie do każdej. Dodatkowo kartonowe regały magazynowe mają inne zalety. Jakie? O tym poniżej!

Do jakiej działalności sprawdzą się kartonowe regały magazynowe?

Ze względu na stosunkowo niską nośność (jeden moduł kartonowy ma wytrzymałość około 5 kilogramów) takie rozwiązanie sprawdzi się w branży e-commerce, w przedsiębiorstwach handlujących małymi, lekkimi towarami – na przykład ubraniami czy niedużymi akcesoriami.

Kartonowy regał magazynowy to jednak nie tylko małe przedsiębiorstwa z branży e-commerce, ale również duże firmy produkcyjne. Wyposażenie magazynu w regały zazwyczaj kosztuje naprawdę sporo, a regały kartonowe nie dość, że są tanie – to jeszcze łatwe w montażu, transporcie i przy koniecznych zmianach można je łatwo przesunąć. W kartonowe regały magazynowe inwestują również firmy, którym zależy na ochronie środowiska i ekologii. Kartony mają wiele wspólnego ze społeczną odpowiedzialnością biznesu i dbaniem o środowisko, ponieważ jest to materiał w pełni ekologiczny oraz możliwy do utylizacji i recyklingu.

Jak są wykonane kartonowe regały magazynowe?

Kartonowe regały magazynowe, jak sama nazwa mówi, są wykonane z kartonów. Oczywiście jest to specjalny typ kartonu, znacznie grubszy i solidniejszy od standardowego. Takie pojedyncze moduły kartonowe możemy ze sobą łączyć nawet po 8 sztuk, dzięki czemu w sposób bezpieczny i solidny otrzymujemy regały o wysokości nawet 2 metrów, dzięki czemu mamy naprawdę sporo powierzchni magazynowej. Jak łatwo policzyć, cały regał ma nośność około 40 kilogramów (5 kg na jeden moduł).

Rodzajów kartonowych regałów jest oczywiście sporo, dzięki czemu można idealnie dopasować je do własnych potrzeb. W ofercie są takie, które pozwalają na przechowywanie małych produktów, dzięki specjalnej wnęce zabezpieczającej towar przed wypadnięciem. Oprócz tych są również standardowe, które zapewniają wygodę wkładania towarów.

Regały tekturowe – przede wszystkim wygoda

Największym atutem kartonowych regałów magazynowych jest jednak bardzo łatwy i szybki montaż. Zajmuje on niewiele czasu i tak jak na wyposażenie standardowego magazynu w regały metalowe lub z innych materiałów potrzebujemy często wiele godzin, to regały tekturowe powstają dosłownie w ciągu chwili. Tak samo prosty jest ich demontaż. Dodatkowo przetransportowanie ich z miejsca na miejsce jest równie proste, ponieważ kartonowy regał nawet połączony modułami waży naprawdę niewiele.

Dlatego podsumowując nasze dzisiejsze pytanie – czy warto korzystać z kartonowych regałów magazynowych – odpowiedź brzmi tak, o ile mamy do przechowywania towary lekkie i nieduże. Dodatkowym atutem będzie fakt, że jest to rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne, co może bardzo pozytywnie wpłynąć na marketing i postrzeganie danego przedsiębiorstwa. Jeśli jednak w Twojej ofercie są meble czy bardzo ciężkie sprzęty – raczej do ich przechowywania wybierz standardowe regały.

 

Total
0
Shares
Prev
Słowacja – państwo zamków

Słowacja – państwo zamków

    Kiedy nie mamy pomysłu na udany weekend to zamiast godzić się na

Next
Hurtownia odzieży męskiej – kiedy warto skorzystać z jej oferty?

Hurtownia odzieży męskiej – kiedy warto skorzystać z jej oferty?

W ostatnich latach zdecydowanie widać różnicę w męskim wizerunku