Słowacja – państwo zamków

 

 

Kiedy nie mamy pomysłu na udany weekend to zamiast godzić się na kolejne nudne pogaduszki z przyjaciółmi przy grillu warto pojechać do naszych sąsiadów. Mowa tu o Słowacji. Biura podróży organizują wiele wycieczek do tego kraju, lecz śmiało możemy tam zawitać na własną rękę, gdyż Słowacja leży naprawdę blisko nas.

Przez Bratysławę przepływa Dunaj nad którym zbudowano cztery mosty, a na jednym ze szczytów znajduje się słynna restauracja, z której można podziwiać panoramę całego miasta. Na Słowacji znajduje się wiele miejsc, w których można wziąć gorącą kąpiel w błocie. Są to naturalne źródła, którymi ciepła woda wydostaje się na powierzchnię. W połączeniu z ziemią tworzy się gęsta maź. Środkową i północną część tego kraju zajmują góry. Zima tam jest naprawdę mroźna.

To musisz zobaczyć

Na Słowacji znajduje się ponad 100 zamków, które rozsiane są po całym kraju. Niestety wiele z tych zamków jest w ruinie, co wymaga renowacji. Te najbardziej znane, a zarazem zwiedzane zamki to : Zamek w Trenczynie, Zamek w Zwoleniu oraz Zamek Spiski. Ten ostatni jest największym zamkiem Słowacji. Leży na samym szczycie dużego wzgórza, a jego główna wieża wystaje ponad okolicę.

Warto zwiedzić także Oravski Hrad czyli Zamek Orawski. Powstał 750 lat temu, kiedy to Słowacja znajdowała się pod panowaniem Węgier. W zamku tym jest magiczne lustro, które według legendy sprawia, ze dziewczyna która przejrzy się w tym lustrze wydaje się sobie piękniejsza. Słowacja jest blisko naszego kraju, dlatego weekend tam spędzony może być naprawdę przyjemny.

 

 

Total
0
Shares
Prev
Słowacja – garść ciekawostek

Słowacja – garść ciekawostek

Słowacja jest krajem śródlądowym w Europie Środkowej

Next
Kartonowy regał magazynowy – czy warto?

Kartonowy regał magazynowy – czy warto?

Odpowiedź na pytanie, czy warto skorzystać z kartonowych regałów magazynów, jest