Urząd Rady Ministrów RS Ministerstwo Spraw Zagranicznych RS slovenska verzia


Wyszukiwarka

PDF Drukuj Email

Słowacki zespół NO NAME specjalnie dla polskiej publiczności nagrał bardzo popularną piosenkę ?ČÍM TO JE? w języku polskim - jej tytuł "JAK TO JEST?!"

 

 

Zespół No Name założony został w 1996 roku przez Viliama Gutraya oraz trzech braci Timko, którzy pochodzą z metropolii wschodniej Słowacji ? z Košic. To jeden z najpopularniejszych słowackich rockowych zespołów muzycznych. Członkami zespołu są Viliam Gutray, Zoltán Sallai oraz 4 bracia: Roman, Ivan, Dušan oraz Igor Timko, który jest jednocześnie liderem i wokalistą grupy.

 

No Name jest kilkukrotnym laureatem słowackiej Grammy Aurel (odpowiednik polskich Fryderyków) i zdobywcą wielu muzycznych nagród na Słowacji.

Do tej pory wydali osiem płyt. Specyfiką twórczości zespołu No Name jest ?słowiańska melodyczność?, którą słychać w harmoniach większości piosenek.

Grupa No Name, dzięki swoim tekstom zyskała w krajach byłej Czecho-Słowacji szerokie grono wielbicieli i nadal zajmuje czołowe pozycje na listach przebojów oraz w ankietach popularności.

Cecha charakterystyczną tej formacji jest to, iż zespół No Name tworzy sześciu muzyków z Košic, a czterej z nich to bracia.

W ciągu 15 lat grupa No Name odegrała ponad 1000 koncertów na Słowacji, w Czechach, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Chorwacji i Polsce.

 

Wiecej informacji o zespole na stronie www.no-name.sk

Źródło: www.slovakia.travel

 

Kontakt

 

Instytut Słowacki

ul. Krzywe Koło 12/14a

00 270 Warszawa, PL

tel. +48 22 635 77 74

fax +48 22 635 76 12

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek 9:00 - 17:00

instytut@instytutslowacki.pl

Mapa dojazdu

slovake.eu

 

Agencja Metal Mundus

 
Stworzone przez Avalanche wyłącznie przy użyciu Wolnego Oprogramowania.